Yazar osmanli | 5 Şubat 2018 | Haberler

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız Türkiye’den emekli olmak için müracaatlarını ilgili kuruma yapıyorlar. Emekli olmak her vatandaşın geleceğini garanti altına alması demektir. Yıllarca çalışıyoruz, çalışmalarımızın karşılığını emekli olacağımız yıllar için saklıyoruz. Bu karşılığı en güzel şekilde yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız Osmanlı Emeklilik bünyesine başvurusunu yaparak tamamlıyor.

Avrupa artık gurbetçilerimize eskisi kadar güzel bir gelir sağlamıyor. Birçok gurbetçimiz geçimini sosyal yardım alarak sağlamaya çalışıyor. Bu kadar sıkıntı çekerek yaşamlarını idam ettiren gurbetçilerimizin şimdi akıllarında birde otomatik bilgi paylaşım konusu büyük bir soru işareti oluşturdu. Peki bu kadar tedirginlik yaratan otomatik bilgi paylaşımı nedir? Otomatik bilgi paylaşımından korkmalı mıyız? Gurbetçilerimi nasıl etkileyecek? Gibi sorular oluştu akıllarda…

Bu konuyla ilgili ortaya çıkan söylentilerin hangisine inanmalıyız? Ne gibi önlemler almalıyız? Hepsi merak konusu olmuş durumda. Bu konu yüzünden Avrupa ile Türkiye’nin siyasi ilişkileri etkilenecek mi? Gibi soruların ardı arkası kesilmiyor. Bütün bunlar demek oluyor ki gurbetçilerimizin Avrupa’daki oturumları bile sallantıda, hiçbir gurbetçimizin Avrupa’daki yeri garanti değil. Ama unutmayalım ki müracaat yaparak Türkiye’deki emekliliğimizi hakkederek geleceğimizi garanti altına alabiliriz.

Osmanlı Emeklilik ailesi olarak geleceğini garanti altına almak isteyen tüm gurbetçilerimizin yanındayız. Erhan NACAR YOUTUBE kanalına abone olarak tüm gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. 0090312440860 numarasından da uzman kadromuza her zaman ulaşabilirsiniz.

Büşra ÇAKICI | Kredi Finans Uzmanı

Yorum Yap