Yazar osmanli | 27 Nisan 2018 | Haberler

3201 kanuna göre yurtdışında yaşayan türk gurbetçilerimiz birgün Türkiyeye  kesin dönüş yapma hayali ve planı içerisindedir. Türkiyeye  kesin dönüş yaptıklarında geçimini saglamak için emekli maasına  ihtiyaç duymakta ve bundan dolayı yurt dışı borçlanması yapmaktadırlar.

Yurt dışı  borçlanamsı yapıldıktan sonra çogu vatandaşımızın kafasına takılan konu peşin ödeme imkanımız olmazsa ne yapabilirim die peşin ödeme yapamayan vatandaşlarımız içerden gün satın alarak parça taksit ödemesi yapabilir borçlanma bitmeden yaşı doldurmadan kişi emekli maaşı almaya hak kazanamaz.Borçlanma kurdan etkilenir her gün satın alıp parça ödemesi yapıldıgında güncel kur ne ise hesaplanır o kur üzerinden ödetme yapılır.

Unutulmaması gereken en büyük ayrıntı dogru borçlanma yapılması dogru gün satın alınması ve dogru ödetilmesi gerekiyor aksi taktirde bağlanan maaşlarda düşük olmasına neden olur yurt dışı borçlanması yapılmadan önce kesinlikle uzmanlarla iletişime geçerek uzmanlar kontrolünde işlem yapılması gerekir.

ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI – 0090 312 444 0 860

Yorum Yap